Svētdien, 22. maijā, 16:00 koncertzālē “Lielais dzintars”!
Biļetes jau pieejamas: http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/11278

1781. gads. Antonio Salieri veiksmīgi izpilda imperatora Jozefa II galma komponista pienākumus. Taču viss mainās, kad galmā uzrodas Mocarts, un Salieri šausmās saprot, ka tik ļoti kārotais un gadiem ilgi izkoptais talants ir ticis kādam neķītram, pašpārliecinātam un lecīgam ākstam…

Citāds skatījums uz visiem zināmajiem notikumiem no atzītā poļu režisora Miloša Formana savulaik ir nopelnījis 8 “Oscar” balvas, tai skaitā “Labākā filma”, “Labākais aktieris”, “Labākais režisors”, “Labākais adaptētais scenārijs”, “Labākās dekorācijas” un “Labākie kostīmi”, kļūstot par vienu no atzītākajām filmām pasaules kino vēsturē.

Mocarta lomai tika izskatīti Mels Gibsons, Miks Džegers, Sems Voterstons, Endrjū Lloids Vēbers, Tims Karijs un Marks Hemils, pēdējie divi atveidoja Mocartu Brodvejas izrādē. Vairāki atzīti mūzikas profesori atzinuši, ka visas filmā dzirdamās kompozīcijas uz ekrāna atrādītas absolūti precīzi, līdz pat pēdējam klavieru taustiņam – tas, ko mēs dzirdam ir tieši tas, ko redzam, un ne citādi. 

Filmēšanas vajadzībām uzbūvētas vien 4 dekorācijas – Salieri slimnīcas palāta, Mocarta dzīvoklis, trepes un teātris, visas pārējās ir atrastas Prāgā, kas filmā atveido Vīni. Visa filma uzņemta, izmantojot tikai dabīgo gaismu. Režisors Milošs Formans ļāva galveno lomu atveidotājiem saglabāt savus amerikāņu akcentus, lai tie varētu koncentrēties uz lomām, nevis akcentiem, bet gatavojoties Mocarta lomai, aktieris Toms Hulce studēja videoierakstus ar temperamentīgo tenisa zvaigzni Džonu Makenroju un viņa izdarībām tenisa kortā.