Spīķeru kvartāls sadarbībā ar kinoprojektu “Spektrs” izziņo otro brīvdabas kino vakaru sezonu un pirmo no sešiem brīvdabas kinovakariem Spīķeros!

Turpinot pagājušajā gadā veiksmīgi iesākto brīvdabas kino vakaru tradīciju, arī šogad Spīķeru radošais kvartāls kopā ar kinoprojektu “Spektrs” piedāvās sešus brīvdabas kino vakarus, kuros Rīgas iedzīvotāji un viesi varēs baudīt pasaules kino meistardarbus. Sākot ar jūniju aicināsim Tevi uz neaizmirstamiem piedzīvojumiem, kuros solās būt gan asas izjūtas un dramatiski momenti, gan nezūdošās vērtības – draudzība un mīlestība, un tas viss kopā ar lieliskiem aktieriem uz lielā ekrāna.

Programmas filmas:

2.jūnijs – “Šokolāde” (“Chocolat”), 2016
Biogrāfisks stāsts par pirmo melnādaino cirka mākslinieku – klaunu, kuru sauca Šokolāde un kurš kļuva populārs 19. gadsimta beigās Francijā. Galvenajā lomā – franču kino zvaigzne Omar Sy (“Untouchables”, “Samba”).

16.jūnijs – “Saula dēls” (“Son of Saul”), 2015
Ungāru režisora Lāzlo Nemeša unikālais bezkompromisu skatījums par Holokausta tēmu. Grand Prix balva Kannu kinofestivālā un “Oscar” balva kā labākajai ārzemju filmai.

7.jūlijs – “Mežonīgie stāsti” (“Wild Tales”), 2014
Latiņamerikāņu kaislības no producenta Pedro Almodovara – seši savstarpēji nesaistīti, bet tik ļoti dzīvi, emocionāli un mežonīgi stāsti no Argentīnas. “Oscar” balvas nominācija kā labākajai ārzemju filmai.

21.jūlijs – PĀRSTEIGUMA FILMA!
Viena no 2015. gada neparastākajām un izcilākajām filmām. “Oscar” balvas nominācija un virkne citu balvu.

11.augusts – ”Baisās pasakas” (“Tale of Tales”), 2015
Itāļu režisora Mateo Garones (“Gomorra”) lielbudžeta projekts angļu valodā ar Salmu Haijeku, Vincentu Kasselu, Džonu C. Reiliju un citām Holivudas zvaigznēm. Filma izrādīta Kannu kinofestivāla oficiālajā programmā. 16+

25.augusts – “Dižais skaistums” (“The Great Beauty”), 2013
Tautā iemīļotā itāļu režisora un īsta mūsdienu klasiķa Paolo Sorrentino (“Jaunība”, “Il Divo”) skaistākā un sapņainākā filma – oda Romai un skaistās dzīves neizbēgamajai dekadencei. “Oscar” balva par labāko ārzemju filmu.

Visas filmas oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu vai latviešu/krievu valodās. Apmeklētāji laipni aicināti uz kino vakariem Spīķeros, Maskavas ielā 8. Seansu sākums plkst.22:30. Ieeja visos kino vakaros bez maksas.