Režisors: Žerārs Urī
Galv. lomās: Luijs de Finess, Burvils, Terijs-Tomass, Kolete Brosē
Francija/Lielbritānija, 1966. gads, 132 min

Kinoteātris “Splendid Palace” un kinoprojekts “Spektrs” aicina atklāt kino sezonu ar vienu no visu laiku iemīļotākajām komēdijām un vienu no leģendārā franču komiķa Luija de Finesa spilgtākajām ekrāna lomām, visa vecuma skatītāju iecienīto “Lielo pastaigu” (“La Grande Vadroulle”) restaurētā oriģinālversijā!

Savulaik šī filma kopā ar citām Luija de Finesa, Žerāra Depardjē, Pjēra Rišāra un citu franču komiķu komēdijām bija PSRS kinoteātru absolūts dižpārdoklis. Bet tas, ko daudzi nezina, ir, ka filma tika demonstrēta ar padomju cenzūras veiktajām izmaiņām. Par laimi, 2016. gadā (tieši uz filmas 50 gadu jubileju) filma tika restaurēta, un tieši šo versiju mēs arī skatīsimies.

Otrais pasaules karš. Britu bumbvedējs veic operāciju virs Normandijas, taču nomaldās no iecerētā kursa un attopas… virs nacistu okupētās Parīzes! Apkalpe evakuējas no degošās lidmašīnas un piezemējas kur nu kurais, bet visi vienojas satikties turku pirtīs. Drīz vien viņiem pievienojas arī kāds vienkāršs franču krāsotājs, viņa sirdsdāma un “La Grande Opera” diriģents, un apkalpes glābšanas misija uzņem patiesi episkus apgriezienus…

Šajā režisora Žerāra Urī filmā redzēsim populāros franču komiķus Luiju de Finesu un Burvilu, britu ekscentriķi Teriju-Tomasu, Maiku Māršalu, Koleti Brosē, Klaudio Bruku un vācu kino leģendu Benno Sternbahu. Uzņemta 21 gadu pēc Otrā pasaules kara, kura atstātās brūces Francijā vēl nebija līdz galam sadzijušas, filma ļāva francūžiem no cita, daudz sirsnīgāka un humora pilna skatpunkta paskatīties uz samērā nesenajiem traģiskajiem notikumiem. Tieši šis humors uz farsa robežas apvienojumā ar izcilo aktieru sniegumu padarīja “Lielo pastaigu” par visu laiku skatītāko filmu Francijā līdz pat 1997. gadam un trešo skatītāko joprojām!