Kinofestivāls “Spektrs III”, 6.-12. aprīlis, 2015.

“Kas notiek krēslā” (“What We Do in the Shadows”)

Tās galvenos varoņus-vampīrus Viago, Dīkonu un Vladislavu mazāk satrauc vampīru mednieki un jaunavas, bet gan mūsdienīgas, pasaulīgas problēmas – nepārtraukti kāpjošās īres cenas, naktsklubu face control, kā arī strauji mainīgā apkārtējā vide. Filma sniedz atbildes uzreiz uz diviem aktuāliem jautājumiem – kā ir būt vampīram mūsdienu pasaulē, un kā izskatītos “Monty Python” variācija par mockumentary žanru (atbilde – spīdoši!).


Treileris IMDb

“Mežonīgie stāsti” (“Wild Tales”)

Negodīgums, netaisnība un pasaules ritējums var pakļaut mūs stresam… līdz eksplodējam.

Ovācijas Kannās, kritiķu un skatītāju sajūsmas, gandrīz “Oskars” un īsteni dienvidniecisks temperaments – tas viss par eksplozīvo un neprātīgās enerģijas pārņemto argentīniešu antoloģiju “Wild Tales” (“Relatos Salvajos”). Producents – pats Pedro Almodovars!


Treileris IMDb

“Tas seko tev” (“It Follows”)

Viena no pēdējās desmitgades spilgtākajām, oriģinālākajām un arī biedējošākajām bailenēm – ierastās žanra klišejas te apgāztas no galvas uz kājām, filma biezi pārklāta ar aktuālu mūsdienu jauniešu baiļu metaforu (tīņi ar izklaidīgu dzimumdzīvi nemeklē ginekologu, bet gan spiesti bēgt no nesaprotama, taču ārkārtīgi nāvējoša spēka), bet tās vizuālos risinājumus un muzikālo pavadījumu apskaustu viena-otra “Oskarotā” filma.


Treileris IMDb

“Draivs” (“Drive”)

Noslēpumains sacīkšu braucējs – dienas laikā viņš izpilda pārgalvīgus kaskadiera trikus Holivudas filmu uzņemšanas laukumos, bet naktīs riskē ar dzīvību vedot noziedzniekus prom no noziegumu vietām. Satikšanās ar noslēpumainu svešinieci pilnībā maina braucēja dzīvi – pār viņa galvu tiek izsludināta atlīdzība, un, lai paliktu dzīvam, viņam būs jāliek lietā visas savas braukšanas prasmes… Filma, ar kuru pilntiesīgi sākās Rajena Goslinga un Nikolasa Vindinga Refna kults joprojām ir tikpat spraigs, smeldzīgs un sevī ievelkošs ceļojums naksnīgajās Losandželosas ielās!

27.07.2018, 23:00
Treileris Event IMDb

“T.S. Spiveta neticamie piedzīvojumi” (“The Young and Prodigious T.S. Spivet”)

Sirsnīga, mīļa, pamācoša un ne-glupa – tāda ir izslavētā franču režisora Žana-Pjēra Ženē filma. Apburošs galvenais varonis, viņa kolorītā ģimene, Tima Bērtona mūza Helēna Bonema Kārtere, aizraujoši piedzīvojumi un, iespējams, labākais 3D, ko būsiet redzējuši – to veidoja standarta pamatlicēji, “Hugo” un “Avatara” veidotāji! Kritiķi un skatītāji ir vienoti – ja vēlaties aizvest uz kino visu ģimeni un patiesi izbaudīt kopā pavadīto laiku, labāku izvēli, kā “T.S.Spiveta neticamie piedzīvojumi”, būs grūti atrast!


Treileris IMDb