Biļetes jau pieejamas: http://www.forumcinemas.lv/Event/301872/

Kinofestivāls “Spektrs” un “UzKino” piedāvā unikālu iespēju redzēt vienu no pēdējās desmitgades aprunātākajām šausmu filmām, režisora Roberta Egersa spilgto pilnmetrāžas debiju “Ragana” (“The Witch”)!

Filma tiek izrādīta ar kvestu istabu Exitoria atbalstu!

1630. gads, Ziemeļamerika. Britu kolonistu ģimene – vīrs ar sievu un četri bērni – cenšas iekārtot saimniecību tālu prom no citiem, kad to sāk vajāt neparasti un pat mistiski atgadījumi. Kad mīklainos apstākļos pazūd ģimenes jaunākā atvase, vidējie bērni – dvīņi Mērsija un Jonass – tur aizdomās vecāko māsu Tomasīnu, kura pieskatīja jaundzimušo negadījuma laikā. Taču vai tiešām šis ir traģisks, bet sadzīvisks negadījums, vai arī pie vainas ir kādi daudz tumšāki un biedējošāki spēki, kas mīt piemājas mežā..?

Šķiet, ka kopš “Blēras raganas” nav bijis ekvivalenti biedējošas un psiholoģiski spēcīgas filmas, un tas, ka abas ir par vienu un to pašu tematu, nav nekāda sagadīšanās (šī droši var kalpot kā prīkvels). Lēna, drūma un ievelkoša kostīmdrāma, kurā līdz pat pēdējiem mirkļiem nav iespējams saprast, vai mums patiešām darīšana ar pārdabiskiem spēkiem vai arī ar pionieru grūtību un izolācijas radīto psiholoģisko šoku – bet to mēs, protams, jums neizstāstīsim, jo šī ir pieredze, ko katram jāizbauda pašam!

Uzņemta par 1 miljonu ASV dolāru (bet izskatās uz visiem 10!), filma burtiski sacēla vētru 2015. gada Sandensas kinofestivālā, saņemot balvu par labāko režiju, kā arī Fantastic Fest balvu kā labākā šausmu filma un Londonas kinofestivāla balvu par labāko debiju. Debitants pilnmetrāžas kino, Roberts Egerss jau sevi ir pierādījis kā talantīgs īsfilmu veidotājs, prasmīgs dekorators un kostīmu mākslinieks, un tieši tādēļ filma izskatās uz visiem 10!

Bet ko tad mēs – pats šausmu maestro, pasaulslavenais rakstnieks Stīvens Kings šo sauc par vienu no biedējošākajām filmām, ko viņš jebkad ir redzējis, un viņš zina, ko saka. Vēl jo vairāk – filmu ir atzinusi ASV oficiāli reģistrētā reliģiskā organizācija “Sātana templis”, kura to slavēja par “iespaidīgu reliģisko kultu atveidojumu, kas veicina mūsdienīgu dialogu par reliģijas nozīmi sabiedrībā”. Uhh!*

Baisa, atmosfēriska, oriģināla un psiholoģiski izsmalcināta, “Ragana” ir spilgta uzlecoša kino talanta debija un viena no spēcīgākajām žanra filmām pēdējā desmitgadē – steidziet to redzēt uz lielā ekrāna!

Comments are closed.