Režisors: Deimiens Čazels
Galv. lomās:
Mailss Tellers, Dž.K. Simonss
ASV, 2014. gads, 107 min.

Kā zināms, upurus dzīvē prasa ne tikai mīlestība – tos prasa arī māksla. Aiz katra burvīgā koncerta, lieliskās izrādes un neaizmirstamās uzstāšanās slēpjas dienām, stundām, mēnešiem un pat gadiem ilgs sūrs darbs. Skatītājiem šie pūliņi parasti nav redzami – mums tiek glīts, tīrs un skaisti iesaiņots rezultāts. Ar to nav mierā jaunais režisors Deimiens Čazels, kurš ar filmu “Whiplash” paglūn mākslas tapšanas aizkulisēs:

Sekojot Darena Aronofska piemēram, kurš pirms pāris gadiem “Black Swan” ietvaros izķidāja baleta tumšākās puses, Čazels parāda, cik drūmas lietas varētu notikt pat tik šķietami brīvajā, atbrīvotajā un patīkami haotiskajā džeza pasaulē, sagādājot skarbu, saspringtu un neiedomājami muzikālu drāmu par daudzsološa bundzinieka grūto ceļu pa mūzikas karjeras līkločiem. Uzlecošā zvaigzne Mailzs Tellers (“The Spectacular Now”, “Project X”) spīd jaunā bungu pavēlnieka lomā, bet leģendārais raksturlomu aktieris Dž.K. Simonss (“Spider-Man”, “Juno”) iemiesos mūsu visu ļaunākos murgus par skolotājiem. Vairāk šajā filmā it kā nekā arī nav, un arī nevajag – jo te jau ir mīla, naids, talants, apsēstība, pašupurēšanās, nelokāmība, bungas un Džezs ar lielo burtu!

3 ASV Kinoakadēmijas balvas “Oscar” kategorijās: Labākais otrā plāna aktieris – J.K. Simmons, Labākā montāža, Labākā skaņas apstrāde. 3 BAFTA balvas: Labākais otrā plāna aktieris Dž. K. Simonss. Labākā montāža. Labākā skaņas apstrāde. Zelta Globusa balva: labākais otrā plāna aktieris Dž. K. Simonss! Filma saņēmusi galveno žūrijas balvu un skatītāju balvu Sandensas filmu festivālā.

Comments are closed.