Svētdien, 1. maijā, 16:00 koncertzālē “Lielais dzintars”!
Biļetes jau pieejamas: http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/11275

Gandrīz autobiogrāfiska filma par horeogrāfu Džo Gideonu (Rojs Šeiders) un viņa attiecībām ar sievietēm, tai skaitā bijušo sievu Odriju un meitu Mišelu. Balstīta uz filmas režisora Boba Fosa dzīves gaitām, darbiem un attiecībām, filma tiek uzskatīta par vienu no labākajiem mūzikliem kino vēsturē…

Lielākās grūtības filmas veidotājiem sagādāja galvenās lomas atveidotājs, precīzāk – tā atrašana. Sākotnēji Džo Gidona lomai tika izvēlēts un apstiprināts Ričards Dreifuss, kurš pameta filmas uzņemšanu, kā iemeslu minot šaubas savās spējās korekti atveidot lomu. Džeks Lemons vēlējās to atveidot, taču tika uzskatīts par pārāk vecu, bet Vorens Bitijs nevēlējās, lai filmas finālā galvenais varonis ietu bojā. Loma tika piedāvāta arī Polam Ņūmenam, kurš no tās atteicās, pat nelasot scenāriju. Dažādos laikos lomai tika izskatīti Džīns Hekmens, Alans Alda un Džons Voits.  Kādu brīdi Bobs Foss plānoja lomu atveidot pats, taču producenti viņu atrunāja, baidoties par viņa fizisko stāvokli. Galarezultātā lomu spīdoši atveido Rojs Šeiders.

Rojs Šeiders jau iepriekš bija dziedājis, dejojis uz skatuves un atveidojis lomas, taču tikai šajā filmā viņš veic visas šīs darbības vienkopus. Attiecības starp Viktoriju (Debra Gefnere) un Džo Gidonu (Rojs Šeiders) ir balstītas uz attiecībām starp režisoru Bobu Fosu un dejotāju Dženiferu Nērnu-Smitu, kad abi strādāja pie mūzikla “Pippin”. Nērna-Smita ir redzama filmā epizodiskā lomā.

Filmas budžets filmēšanas laikā izauga no 6,5 līdz 10 miljoniem ASV dolāru, jo Bobs Foss nekādi nevarēja pabeigt slaveno “Bye, Bye Life” finālu. Filmas uzņemšana ilga 101 dienu, bet pēcapstrāde – vairāk, kā 8 mēnešus. Tomēr tas viss bija tā vērts, jo filmas iznākšanas laikā režisors Stenlijs Kubriks nosauca to par labāko filmu, kuru viņš jebkad ir redzējis, un pati filma saņēmusi 4 “Oscar” balvas – “Labākās dekorācijas”, “Labākie kostīmi”, “Labākā montāža” un “Labākā oriģinālmūzika”.