Spīķeri un kinoprojekts “Spektrs” Baltajā naktī piedāvā oriģinālas, smieklīgas un asprātīgas komēdijas, kuras vizualizēs humoru cauri laikam un telpai – sekojot smalkās komēdijas meistaram Vudijam Alenam un mūsdienu latviešu analogiem!

Šī gada 9. septembrī, Baltās nakts ietvaros, skatītāju uzmanībai un vērtējumam tiks nodotas sekojošas filmas:

Manhattan“Manhetena” (Manhattan”)
ASV, 1979. gads, 96 min., m/b
Režisors: Vudijs Alens
Lomās: Vudijs Alens, Diāna Kītone, Mariela Hemingveja

Šķirta televīzijas raidījumu scenārista dzīve kļūst vēl sarežģītāka, kad viņš sāk tikties ar sava labākā drauga mīļāko… un tad viņš satiek žurnālisti Mēriju.

Viena no Vudija Alena pirmajām un arī labākajām filmām pilnībā atklājas viņa komiķa un arī satīriķa talants stāstīt smieklīgi par nopietno un nopietni – par smieklīgo. Pats allaž visu savu personiskāko stāstu centrā, cilvēks-orķestris Alens ir šīs filmas režisors, scenārija autors un galvenās lomas atveidotājs! Divas nominācijas ASV kinoakadēmijas “Oscar” balvai. Filma tiek izrādīta sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā.

Midnight in Paris“Pusnakts Parīzē” (Midnight in Paris)
Francija/Spānija/ASV, 2011. gads, 94 min.
Režisors: Vudijs Alens
Lomās: Ouens Vilsons, Reičela Makadamsa, Mārtins Šīns, Toms Hidlstons, Karla Bruni

Romantiskākajā pilsētā Parīzē ierodas jauns pāris, kuram rudenī paredzētas kāzas. Pilsētā darba darīšanās ieradušies arī līgavas vecāki. Šie cilvēki nenojauš, ka notikumi mīlestības pilsētā neatgriezeniski izmainīs viņu dzīves. “Pusnakts Parīzē” ir romantiska komēdija par jauna cilvēka mīlestību pret pilsētu – Parīzi. Par ilūziju, ka dzīve, kas atšķirtos no tās, ko dzīvojam, būtu daudz labāka… Viena no Vudija Alena skatītāju iemīļotākajām filmām ar krāšņu aktieru buķeti!

Kriminalās ekselences fondsPIENS īsfilmas no režisora Oskara Rupenheita
Tas, kas, pēc “Piens” saimnieka Mārtiņa Mielava vārdiem, sākās kā īsfilmu eksperimenti pašu priekam, pārauga daudz vērienīgākā un tautā iemīļotā projektā, kur katra nākamā īsfilma tiek gaidīta ar grūti slēpjamu nepacietību! “Olimpiskie Zēni un Trenere”, “Musketieri, Tubists & Bumbulītis”, “Polka balles kurpēs” un citas – kopā ar īsfilmu veidotājiem, dalībniekiem, draugiem, atbalstītājiem!

Iedvesmotas tai skaitā no Kventina Tarantino, Vesa Andersona un tā paša Vudija Alena, tās reprezentē mūsdienu latvieša skatījumu uz stilīgas un kičīgas komēdijas žanru. Īsfilmu autori šobrīd aktīvi strādā pie savas pirmās pilnmetrāžas filmas “Kriminālās ekselences fonds” jeb KEF!