Režisors: Maikls Kērtiss
Galvenajās lomās: Hemfrijs Bogarts, Ingrīda Bergmane, Pols Henrīds
ASV, 1942. gads, 102 min.

“Nospēlē to vēlreiz, Sem” – Ilsa*

Atklājot jauno kinoteātra sezonu, “Splendid Palace” un kinoprojekts “Spektrs”,  aicina uz vienu no visu laiku labākajām filmām – kino pērli “Kasablanka”! Kinoteātra “Splenid Palace” sezonas atklāšanas pirmā vakara gods šogad tiek atvēlēts kino klasikai – īpašais un vienīgais “Kasablanka” seanss 18. augustā plkst. 18.00.

Melnbaltā kino estētika. Kino ekrāna leģendas Hemfrijs Bogarts un Ingrīda Bergmane. Smeldze un aizliegtās mīlas vilinājums. 3 “Oscar” balvas. Neskaitāmas atsauces un kultūrcitāti – tas viss par leģendāro “Kasablanku”, kuru var skatīties vēl un vēl.

Kurš gan tagad var iedomāties, ka filmas tapšana 2. Pasaules kara vidū bija tikpat dramatiska, kā tās sižets – daudzi masu skatu dalībnieki, pat tie, kas atveidoja nacistus, patiesībā bija kara bēgļi, filmēšanu bieži vien pārtrauca aviācijas uzbrukumi, dekorācijas tika aizlienētas no citu filmu uzņemšanas paviljoniem (izņemot Rika kafejnīcu, kas  gan tika uzbūvēta no jauna), bet Hemfrijs Bogarts un Ingrīda Bergmane sākotnēji kategoriski atteicās piedalities filmā, kura vēlāk padarīja abus par kino ikonām.  Tas viss arī padarīja “Kasablanku” par to filmu, kuru tik loti mīlam!

Tieši tādēļ kinoteātris “Splendid Palace” un kinoprojekts “Spektrs” aicina vēlreiz (bet kādam varbūt pirmoreiz!) to izbaudīt uz lielā ekrāna, pavisam īpašā kino sezonas atklāšanas pasākumā – 18. augustā. Pirms filmas mūs gaida dzīvā mūzika un lieliska gaisotne kinoteātra priekšpagalmā. Filma angļu/franču/vācu valodās ar subtitriem latviešu un krievu valodās.

Uz tikšanos ceturdien, 18. augustā, kinoteātrī “Splendid Palace”!
Biļetes jau pieejamas: 
http://www.splendidpalace.lv/lv/movies/view/1990

* patiesībā filmā nav dzirdams šis citāts – šis ir vispārpieņemts misquotation. Kā ir patiesībā, to uzzināsiet filmas seansā!