Kinoprojekts “Spektrs” piedāvā unikālu iespēju noskatīties lielisko Denī Vilnēva filmu “Ienaidnieks” (Enemy)!

Katram kino cienītājam kaut reizi dzīvē ir nācies piedzīvot skumīgo vilšanās sajūtu, kad kādai ilgi gaidītai, visbiežāk, neliela mēroga filmai tiek uzspiests “nav komerciālā potenciāla” zīmogs, kā rezultātā filma līdz mūsu platuma grādu kinoekrāniem tā arī nenonāk. Redzot un pārciešot šādas netaisnības, neatliek nekas cits kā vien rīkoties – jau pagājušā gada novembrī kino festivālā “Spektrs” skatītājiem bija ekskluzīva iespēja vērot pirmizrādes filmām, kuru regulāra nonākšana kinozālēs nebūt nebija droša lieta (tā, piemēram, “Nebraska” savu vienīgo seansu Latvijā piedzīvoja tieši festivāla ietvaros). “Spektrs” atgriezīsies arī šogad, bet vēl pirms tam tā rīkotāji ir nolēmuši palutināt vietējos kino gardēžus ar iespēju noskatīties vienu no gada intriģējošākajām filmām – “Ienaidnieks” (Enemy)!

Ādams Bels (Džillenhols) ir dzīves nogurdināts vēstures skolotājs, kura interesi vairs nesaista pat viņa pievilcīgā draudzene Mērija (Melānija Lorēna). Skatoties kādu filmu, Ādams tajā ierauga savu dubultnieku un nolemj redzēto aktieri sameklēt. Kad identiskie vīrieši satiekas, viņu dzīves neatgriezeniski mainās…

Holivudas grāvējus pie malas metušā Džeika Džillenhola un talantīgā kanādiešu režisora Denī Vilnēva hronoloģiski otro veikumu („Prisoners”) novērtēt bija iespēja jau pirms gada, bet nu uz ekrāniem beidzot ir nonācis viņu pirmais sadarbības projekts, kuram ir visas iespējas būt vēl iespaidīgākam – kā nekā, nonākt aci pret aci ar savu dubultnieku nav joka lieta. To, kā ar šo eksistenciālas dabas problēmu tiek galā Džillenhols, noskaidrosim, skatoties “Enemy” (filma ir grāmatas “The Double” ekranizācija, bet ne tās, kas Dostojevska spalvai piederīga – šeit vainojams slavenais portugāļu rakstnieks José Saramago), un cerēsim, ka šis ir sākums vēl vienam lieliskam, ilglaicīgam un ražīgam režisora-aktiera duetam!