Režisors: Bens Vītlijs
Galv. lomās: Toms Hidlstons, Sienna Millere, Lūks Evanss, Džeremijs Aironss
Lielbritānija/Beļģija, 2015. gads, 119 min.

Jauns ārsts (Toms Hidlstons) ievācas augstceltnē, kurā ir šķietami viss, kas nepieciešams ideālai dzīvei – baseins, skola, pašiem savs lielveikals, kā arī citi dzīves labumi. Tomēr ēkas pašpietiekamība aizvien vairāk nošķir tās iemītniekus no ārpasaules, liekot tiem noslāņoties un norobežoties vienam no otra. Un jau drīz vien gaisā virmo revolūcijas smaka, un pietiek ar vismazāko dzirksteli, lai mākslīgi radītā utopija iegrimtu vardarbībā un haosā…

Balstīta uz britu rakstnieka J.G. Ballard 1975. gada romānu-antiutopiju.

Leģendāram romānam varēja būt ne mazāk leģendāra kino-adaptācija, un slavenais britu producents Džeremijs Tomass (“Crash”, “A Dangerous Method”, “Only Lovers Left Alive”) sapņoja to ekranizēt vairāk kā 30 gadus – sākumā ar režisoru Nikolasu Rogu (“Don’t Look Now”), bet vēlāk ar Deividu Kronenbergu un Vinčenzo Natali. Visbeidzot, veiksme uzsmaidīja producentam un mēs saņemam filmu brīdī, kad tā ir nepieciešama visvairāk – un pie tās stūres stāv, iespējams, šobrīd spilgtākais jaunais britu režisors Bens Vītlijs (“Kill List”, “Sightseers”), kuram šis ir uz šo brīdi vērienīgākais, ambiciozākais un tādēļ arī interesantākais projekts!

Ne mazāk intriģējoša ir filmā sapulcētā aktieru komanda – sieviešu mīluļi Toms Hidlstons (“Tors”, “Atriebēji”) un Lūks Evanss (“Drakula: Sākums”, “Ātrs un bez Žēlastības 6”), apburošās Sienna Millere un Sienna Gilerī, Džeimss Purefojs (“Džons Kārters”) un vienmēr izcilais Džeremijs Aironss izspēlēs šo šķiru cīņu noslēgtā telpā.

Intriģējoša, brutāla, izaicinoša un aizdomāties liekoša – “High-Rise” ir filma, kura nav jāvēro no malas, bet gan jāizdzīvo pašam!