Filmas statuss: POST-PRODUCTION
Pirmizrāde: 2018. gada decembrī

Kā būtu ar vienu sulīgu kriminālo komēdiju brāļu Koenu, Vesa Andersona, Kventina Tarantino, “Oušena bandas”, “Amerikāņu afēras” un “Briljanta rokas” stilā? Filma pārstāvēs Latvijas kino skatītāju vidū tik ļoti populāro kriminālās komēdijas žanru – vieglu, labsirdīgu un humora pilnu!

Kurš gan nav redzējis vismaz kādu no leģendārajām “Piens” īsfilmām? Kas sākās kā īsfilmu eksperimenti pašu priekam, pārauga daudz vērienīgākā un tautā iemīļotā projektā, kur katra nākamā īsfilma tika gaidīta ar nepacietību! “Olimpiskie Zēni un Trenere”, “Musketieri, Tubists & Bumbulītis”, “Polka balles kurpēs” un citas īsfilmas kopumā ir skatītas vairāk kā 600 000 reižu. Tapēc nav pārsteigums, ka to veidotāji režisora Oskara Rupenheita vadībā ķeras klāt pie pilnmetrāžas filmas – “Kriminālās ekselences fonds”! Sižetiski tā nebūs saistīta ar “Piens” īsfilmām, bet saglabās to vizuālo stilistiku, humoru un šarmu.

Divi draugi, Imants un Harijs (viens – ne pārāk veiksmīgs televīzijas scenāriju autors, bet otrs caurkritis – aktieris) nesagaidot pusmūža krīzi nolemj krasi mainīt savu dzīvi un kļūt par… krāpniekiem! Un nevis vienkārši blēžiem, bet gan izsmalcinātiem, tautā mīlētiem afēristiem, par kuriem klīdīs leģendas…

“Kriminālās ekselences fonda” veidotājiem šobrīd aiz muguras ir 3 filmēšanas mēneši 11 dažādās lokācijās, iesaistot 252 cilvēkus, izmantojot 5 antīkus auto un vienu ieroci. Radošā komanda saka lielu PALDIES tiem, kuri jau ir noticējuši filmas idejai un devuši savu ieguldījumu tās tapšanā. Vairāk par Con-Men, filmas ideju un ieguldījuma veikšanu iespējams uzzināt projekta atraktīvajā pieteikuma video, kuru veidojis talantīgais ilustrators Harijs Grundmanis un animators Mārcis Loķis: https://youtu.be/16JIZrzqO_s

Filmas tapšanas procesam ir iespējams sekot līdzi tās sociālo tīklu vietnēs:
Facebook: https://www.facebook.com/kriminalasekslencesfonds
Twitter: https://twitter.com/kef_filma
Instagram: https://instagram.com/kef_filma/

Filmas “Kriminālās Ekselences Fonds” atbalstītāji:
Jura Podnieka studija, Projektu Banka, Kinoblogeri.lv, kinoprojekts “Spektrs”, Piens Gatavo, Riga Bus Rent. Sazinieties ar mums un kļūstiet par atbalstītāju!