Šoruden kinofestivāls ‘Spektrs’ norisināsies jau sesto reizi un piedāvās savu līdz šim izcilāko programmu — lielisku filmu koncentrācijas ziņā nu pietuvojoties spilgtākajiem ārvalstu analogiem.

“Tas ir tikai pasaules gals” (“Juste la fin du monde”)

Žana-Luka Lagarsē lugas iedvesmota, filma stāstīs par kādu rakstnieku (Gaspārs Uljels), kurš pēc ilgas prombūtnes atgriežas dzimtajās mājās, lai tuviniekiem pavēstītu, ka drīzumā mirs… taču pirms tam viņu gaida tikšanās ar sen neredzētiem tuviniekiem un savstarpējo attiecību nokārtošana reizi par visām reizēm. Jaunākajā režisora Ksavjē Dolāna filmā Mariona Kotijāra, Vensāns Kasels, Lea Seidū un citi aktieri!


Treileris Event IMDb

“Vilnis” (“The Wave”)

Vērienīga katastrofu filma, tā ir balstīta uz patiesiem notikumiem, kad 1934. gadā līdzīgā incidentā tika pilnībā iznīcināts Tafjordas ciemats, kad brūkošu akmeņu izraisīts milzu cunami vilnis burtiski noslaucīja to no zemes virsas. Visi filmas aktieri paši izpildīja visus savus trikus, kas piešķir filmai īpašu realitātes sajūtu. Rezultāts ir likumsakarīgs – populārākā un skatītākā filma Norvēģijā 2015. gadā ar vairāk kā 800 000 pārdoto biļešu!

13.07.2017, 22:00
Treileris IMDb

“Gausie rietumi” (“Slow West”)

Ir 19. gadsimts. Sešpadsmitgadīgais Džejs no Skotijas ir devies uz Ameriku, lai uzmeklētu savu pirmo mīlestību Rozu. Jaunekli savā paspārnē paņem Silass Selleks, noslēpumains un pieredzējis ceļotājs. Abi kopā dodas uz mežonīgajiem rietumiem, un, izrādās, sapņotājam un ciniķim ir vienam no otra ko pamācīties… Ja Vess Andersons un Kventins Tarantino kopā uzņemtu filmu, tad šis varētu būt viņu sadarbības rezultāts: ekscentrisks vesterns, ko vienādās daļās veido romantika, piedzīvojumi, apšaudes un melnais humors.


Treileris IMDb

“Par katru cenu” (“Hell or High Water”)

Baidoties pēc mātes nāves zaudēt ģimenes īpašumu kreditoriem, divi brāļi (Kriss Pains un Bens Fosters) ar kriminālu pagātni laupa bankas Teksasas apkaimē ar mērķi savākt nepieciešamo naudas summu kredīta atmaksai. Drīz vien brāļiem uz pēdām iziet vietējais šerifs-leģenda (Džefs Bridžess), kuram šis būtu pēdējais jau tā godalgām bagātās karjeras triumfs pirms pensijas. Katram no stāsta dalībniekiem ir sava taisnība, bet kopā tām sadzīvot nav lemts…


Treileris Event

“Atnācēji” (“Arrival”)

Kanādas režisoru Denī Vilnēvu jūs noteikti pazīstat pēc tādām filmām, kā “Ienaidnieks”, “Gūstekņi” un “Sicario”, kurās lielbudžeta Holivudas kino estētika, budžeti un A-klases aktieri organiski mijas ar šim režisoram tik ļoti raksturīgo autorkino rokrakstu. Balstīta uz Teda Čenga stāstu “Story of Your Life”, režisora pirmais mēģinājums sci-fi žanrā ir meditatīvs ceļojums pēc atbildes uz mūžsenajiem cilvēces jautājumiem un jau tagad tiek salīdzināts gan ar Kristofera Nolana “Interstellar”, gan ar Stenlija Kubrika “Kosmosa odiseju”.


Treileris Event IMDb

“Mančestra pie jūras” (“Manchester by the Sea”)

Pēc sava brāļa pēkšņās nāves Lī Čandlers (“Oscar” balvas nominants Keisijs Afleks) kļūst par brāļadēla aizgādni un ir spiests atgriezties dzimtajā miestā, kur viņu jau gaida bijusī sieva (Mišela Viljamsa) un tik rūpīgi slēptā un aizmirstā pagātne…
Izcilu aktieru izspēlēta un meistarīgi režisēta, vairāku autoritatīvu kino izdevumu gada topos “Mančestra pie jūras” jau tagad ir viena no favorītēm nākamā gada “Oskaros” kategorijā “Labākā filma”!


Treileris Event IMDb

“Ķēriens” (“Snatch”)

Līdz ar notikumu pagriezieniem un pārmaiņām viss saplūst vienā un notikumu ķēdes reakcijā tiek ierauta katra un ikviena persona. Lietas kļūst no sliktām uz vēl sliktākām, jo tas viss notiek dēļ naudas, ieročiem un sasodītā suņa…

Breds Pits, Džeisons Stethems, Benisio Del Toro, Deniss Farina un citi aktieri režisora Gaja Ričija kulta filmā “Ķēriens” (“Snatch”) atgriežas uz lielā ekrāna vienā ekskluzīvā seansā kinofestivālā “Spektrs”!

12.11.2016, 21:40
Treileris Event IMDb

“Vernera Hercoga sapņi par savienoto pasauli”

Savā jaunākajā dokfilmā leģendārais režisors Verners Hercogs pievēršas 21. gadsimta svētībai un sērgai – virtuālajai pasaulei. Ar īstenu vācu punktualitāti viņš pēta interneta vēsturi, no tā pirmsākumiem Kalifornijas universitātes laboratorijās līdz tādiem mūsdienu vizionāriem, kā Īlons Masks un citi. Hercogu interesē gan jaunākie tehniskie sasniegumi, gan arī drūmākās apokaliptiskās prognozes, taču visvairāk par visu – kā internetam izdevās tik būtiski mainīt mūsu dzīvi, un kā tam izdodas to darīt vēl šobaltdien.

12.11.2016, 16:30
Treileris Event IMDb

“Nakts dzīvnieki” (“Nocturnal animals”)

Sjūzenai pieder mākslas galerija Losandželosā, viņas sabiedriskā dzīve ir krāšņa, taču laulība – vientulīga un nepiepildīta. Kādu dienu viņa saņem sūtījumu – tas ir romāna “Nakts dzīvnieki” manuskripts, ko sarakstījis viņas bijušais vīrs Edvards, kuru viņa nav satikusi jau gadiem ilgi. Pavadvēstulē viņš aicina izlasīt romānu un satikties, kamēr viņš ir pilsētā. Vēlu naktī viņa sāk lasīt. Romāns ir veltīts viņai… tas ir nežēlīgs un postošs. Kā viņas nodarījums Edvardam.

13.11.2016, 19:30
Treileris Event IMDb

“Mežakuilis un ūdenskrese” (“Hunt for the Wilderpeople”)

Rikijs Beikers ir rupeklis un huligāns. Sociālie dienesti nosūta puiku dzīvot laukos pie viņa audžumātes Bellas un viņas vīra, īgnā Heka. Kad Bella negaidīti nomirst un sociālie dienesti nolemj sūtīt Rikiju uz bērnunamu, viņš aizbēg uz mežu, un Heks dodas to meklēt… “Kas notiek krēslā” veidotājs Taika Vaititi piedāvā vienu no gada sirsnīgākajām un smieklīgākajām filmām – kāda nepaklausīga puikas un viņa īgnā tēvoča piedzīvojumi Jaunzēlandes mežos!

13.11.2016, 12:00
Treileris Event IMDb