Rīgas Starptautiskais kino festivāls un kinoprojekts “Spektrs” piedāvā — Kore-edas Hirokadzu filma “Zaglēni”! “Zaglēni” skatāmi kinoteātros “Kino Bize” un “K. Suns” no 9. janvāra un kinoteātrī “Splendid Palace” no 11. janvāra!

Kore-edas Hirokadzu jaunākā filma “Zaglēni” (“Shoplifters”) ir cilvēcības un pārdzīvojumu pilns stāsts par pašiem tuvākajiem cilvēkiem uz pasaules — par ģimenēm. Filma pēta, ko nozīmē ģimene, jo tas ne vienmēr ir tik pašsaprotams un vienkāršs jēdziens, kā varbūt varētu likties. Ģimenes mēdz būt dažādās formās un sastāvos, un tās nesaista tikai asinsradniecības saites vien. Taču, lai gan ļoti spēcīgas, neierasti veidotās un citādās ģimeniskās saites ne vienmēr visiem šķiet pieņemamas.

Kāda trūcīga, bet saticīga ģimene pieņem Tokijas bargajā salā atrastu meitenīti. Viņu dienas aizrit itin laimīgi, līdz notiek negadījums, cits pēc cita atklājas daudz noslēpumu un izrādās, ka ciešās saites, kuras saista tuviniekus, sabiedrības acīs ir vien noziegums. Pasaule kā sarežģīta, skumja un nāves apdvesta telpa, tomēr šķietami nenozīmīgi mirkļi savieno cilvēkus un iegulst atmiņā uz mūžu.

Kore-eda Hirokadzu ir japāņu režisors un scenāriju autors, kurš kino un televīzijā ar vērā ņemamiem panākumiem ir darbojies jau kopš 1991. gada. Korīda ir bijis biežs viesis Kannu kinofestivālā, kur viņa veidotās filmas, tostarp “Like Father, Like Son” un “Our Little Sister”, ir vairākkārt sacentušās par festivāla galveno balvu “Zelta palmas zaru” un citiem apbalvojumiem. 2018. gadā tieši “Zaglēni” bija pirmā filma, ar kuru Kore-edam prestižo “Zelta palmas zaru” izdevās iegūt.

“Zaglēni” saņēmuši sajūsmas pilnas atsauksmes no kritiķiem (filmai ir 99% “svaigs” reitings viedokļu agregatora “Rotten Tomatoes” vietnē), un filma tika nominēta “Zelta globusa” balvai labākās ārzemju filmas kategorijā. Japāna “Zaglēnus” ir izvirzījusi arī kā savas valsts kandidāti cīņā par ASV Kinoakadēmijas “Oskaru” gada labākajai ārzemju filmai, un tiek pārliecinoši prognozēts, ka Kore-edas filma būs viena no piecām balvai nominētajām filmām.