Īpaši autentiskais brīvdabas kino seanss kultūras telpā “Autentika” piektdien, 10. augustā! IEEJA BEZ MAKSAS!

Režisori: Dens Vons, Daniels Šeinerts
Galv. lomās: Daniels Redklifs, Pols Dano, Mērija Elizabete Vinsteda
ASV, 2016. gads, 97 min.

Henks (Pols Dano) ir cietis kuģa katastrofā un attapies viens uz neapdzīvotas salas. Izmisumā jau gandrīz nolemis padarīt sev galu, viņš piepeši atrod vēl vienu krastā izskaloto… kurš gan jau ir miris. Taču kompānija ir un paliek kompānija, un ar Menija (Daniels Redklifs) palīdzību Henkam ir iespēja ne tikai saglabāt veselo saprātu, bet arī nonākt mājās…

Swiss Army Man

LATVIJAS SKATĪTĀJU ATSAUKSMES PAR FILMU!

Vons un Šeinerts, videoklipu režisori, kuri kopīgi uzstājas zem pseidonīma “Daniels” (gandrīz kā Koeni vai Vačovski!), filmas ideju iznēsāja ilgus gadus. Sākotnējā ideja, uz kuras tika balstīts viss stāsts, bija – kā pašnāvniecisks cilvēks varētu pārliecināt līķi, ka ir vērts dzīvot. Pieplusojam tam vēl klāt pārdomas par dažādām ķermeņa funkcijām un iegūstam patiešām neparastu un oriģinālu stāstu.

Swiss Army Man

Filma savu pirmizrādi piedzīvoja Sandēnsas kinofestivālā, kur tā kļuva par absolūtu sensāciju – šī vārda visdažādākajās nozīmēs. Kamēr vieni kritiķi slavēja filmu par uzdrīkstēšanos, oriģinalitāti un savdabīgo skatījumu uz dzīvi, citi nemaz neizturēja līdz filmas beigām. Beigu beigās sajūsmas saucieni gan krietni pārspēja skeptiķus, un Vons un Šeinerts tika atalgoti par savām pūlēm ar Sandēnsas festivāla balvu par labāko režiju. Viens ir pilnīgi skaidrs – filma no sava ekscentriskuma nekaunas, bet tos skatītājus, kuri ir izslāpuši pēc kā neparastāka par parastajiem Holivudas grāvējiem, gaida ļoti patīkams un savdabīgs pārsteigums.

Swiss Army Man

Gan par Polu Deinu, gan Danielu Redklifu šajā filmā var teikt, ka tādus jūs šos aktierus vēl nekad nebūsiet redzējuši. Redklifs jau gadiem ilgi ir centies tikt vaļā no Harija Potera ēnas, tad šī filma reizi par visām reizēm šo darbu noteikti paveiks, pieliekot tam treknu punktu. Tikmēr Pols Deino (“Little Miss Sunshine”, “Love & Mercy”) papildina savu filmogrāfiju ar kārtējo interesanto indie lomu, veidojot vienu no šī gada oriģinālākajiem ekrāna duetiem kopā ar Redklifu. Filmā redzēsim arī lielisko Mēriju Elizabeti Vinstedu (“10 Cloverfield Lane”, “Scott Pilgrim vs. the World).

Viena no gada spilgtākajām, neparastākajām un arī labākajām filmām, kur aiz kičīgas ārienes un drosmīgas idejas slēpjas karsta, mīloša un strauji pukstoša sirds! Kino, kuru neaizmirst – piedāvā “Spektrs” un Labs Kino!