Režisors: Mateo Garone
Galv. lomās: Selma Hajeka, Vincents Kassels, Tobijs Džounss, Džons C. Reilijs
Itālija / Francija / Lielbritānija, 2015. gads, 133 min.

Kādas zemes karalis, varens mīlnieks, ir baudījis visu, ko šī pasaule spēj piedāvāt, bet iemīlas kādas svešinieces balsī… Karaliene, kura izmisīgi vēlas bērnu, ir gatava uz visu, lai to ieņemtu – un vēlāk pasargātu, tādēļ piekrīt kādam tumšam darījumam… Vientuļš valdnieks-atraitnis cenšas izprecināt savu vienīgo meitu pret viņas gribu, bet saņem daudz vairāk, nekā bija iecerējis… Trīs stāsti, trīs pasakas, trīs mācības no trejedviņām zemēm, kuru iemītnieki tik ļoti atgādina mūs pašus…

Atzītais itāļu režisors Mateo Garone filmā “Baisās pasakas” skatītājiem sarūpējis patiesi pasakainus sižetiskus līkločus, savu scenāriju balstīdams uz 17. gadsimtā dzīvojušā neapoliešu dzejnieka un galmam tuvu stāvošā Džambatistas Bazila (Giambattista Basile) pasaku krājumā. Tajā atrodami aizmetņi pasakām par dusošo skaistuli un pelnrušķīti to agrīnajās, apzināti neizpušķotajās versijās, pirms tām klāt ķērās Šarls Pero, brāļi Grimmi un Hanss Kristians Andersens.

Tale of Tales

Bazila pasakas Garone devīgi papildinājis ar paša fantāziju, to vizualizācijai etalonus aizņemoties arī Terija Giljama (Terry Gilliam) un Giljermo del Toro (Guillermo del Toro) kinolentēs. Savukārt 12 milj. eiro lielais budžets ļāvis kadrā sapulcināt gan slavenāko meksikānieti holivudā Selmu Hajeku, gan francūzi Vincentu Kaselu, gan meistarīgo angļu raksturlomu atveidotāju Tobiju Džonsu, gan “Oskaram” nominēto amerikāni Džonu K. Reiliju (John C. Reilly).

Mateo Garones pirmā filma angļu valodā ir vērienīgākais darbs, kādu viņš pagaidām uzņēmis, un tā ir Itālijas, Francijas un Lielbritānijas kopprodukcija. Krāšņas dekorācijas, izsmalcināti tērpi, elpu aizraujoši masu skati un fantasmagoriskas vīzijas savītas ar melno humoru, ko novērtēja ne tikai Rīgas Starptautiskā kinofestivāla “Riga IFF”, bet arī Kannu kinofestivāla veidotāji. Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Vecuma ierobežojums: 16+.