Īpašais seanss festivālā Positivus, LG kino teltī sestdien, 21. jūlijā 21:30!

Režisors: Tomass Vinterbergs
Galv. lomās: Ulrihs Tomsens, Fares Fares, Trīne Dirholma
Dānija/Zviedrija/Nīderlande, 2016. gads, 111 min.

Skatītāju iecienīto filmu “Medības” (“The Hunt”), “Svinības” (“Celebration”) un “Tālu no trokšņainā pūļa” (“Far From the Madding Crowd”) režisors un viens no Larsa fon Trīra tuvākajiam sabiedrotajiem Tomass Vinterbergs piedāvā savu jauno filmu, kura jau saņēmusi Sudraba lāci Berlīnes kino festivālā:

Kopenhāgena, 1970. gadi. Mantojuma ceļā milzīgai dzimtas mājai nonākot Ērika un viņa sievas Annas īpašumā, abi saprot, ka tā ir par lielu, lai to apdzīvotu viņi vien. Anna izsaka priekšlikumu pieaicināt draugus un paziņas. Ēriks sākotnēji ir skeptisks pret šādu ideju, bet sievas entuziasms drīz vien pielīp arī viņam, aktīvi iesaistoties komūnas biedru atlasē un pārrunās. Drīz vien „būda sāk rūkt” – komūna aug, bohēma kūsā, kolektīvs kopīgi vakariņo, izklaidējas, kā arī demokrātiskā ceļā pieņem saimnieciskos un citus lēmumus. Tomēr drīz vien komūnas iemītnieku raksturi sāk savstarpēji konfliktēt, uz āru izvelkot cilvēku slēptākās vēlmes un iekāres…

Filmas „Komūna” virzība ir dinamiska un raiti ierauj skatītāju jautrības un cilvēcisko attiecību virpulī, beigās pieķeroties pie domas, ka šādā kompānijā dzīvot noteikti nebūtu garlaicīgi – režisors savā jaunākajā filmā sapulcinājis raibu kolektīvu. Par Annas lomu Trīne Dūrholma šogad saņēma Berlīnes Sudraba lāci kā labākā aktrise. Kopš savas pirmās filmas Vinterbergs ir palicis uzticīgs kā Dūrholmai, tā Ērika lomas atveidotājam Ulriham Tomsenam, daudzslāņainus varoņus abiem piešķirot arī šajā lentē.

Comments are closed.