“When you have to shoot, shoot. Don’t talk.”
– Tuco

Un Kinoblogeri šaus ar, pareizāk būs teikt – bliezīs ārā pilnu aptveri, pasludinot šo par VESTERNU RUDENI! Ambīcijas nekad nav bijusi mūsu problēma, tapēc solītā “The Good, the Bad and the Ulgy” skatīšanās pārauga par vismaz piecu filmu seansiem – protams, uz lielā ekrāna! Jo vesternu nekad nevar būt par daudz, vai ne?

Noskatīties leģendāro Serdžio Leones spagetti-vesternu triloģiju ar neatvairāmo Klintu Īstvudu uz lielā ekrāna? Bet protams! Jaunāko laiku kulta klasika “Gausie rietumi” (“Slow West”) ar Maiklu Fasbenderu galvenajā lomā uz lielā ekrāna? Dodiet tūlīt pat!

Citiem vārdiem sakot – pulējiet savus zābakus un tīriet hūtes, sieniet laso, bet revolverus gan atstājiet mājās, jo mūs gaida neaizmirstams kino-rudens Mežonīgo rietumu un skarbo kovboju pavadībā. Plāns uz Septembri ir:

Piektdiena, 9. Septembris, 18:30
“A Fistful of Dollars” (“Per un pugno di dollari”)
Itālija/Spānija/Vācija, 1964. gads

Par sauju dolāru, A Fistful of DollarsNoslēpumains svešinieks (Klints Īstvuds) ierodas kādā Mežonīgo Rietumu pilsētiņā, kurā karo divas savstarpēji naidīgas bandas. Soli pa solim viņš sarīda abas bandas kopā, spēlējot bīstamu, bet efektīvu psiholoģisko spēli ar tās barvežiem…

Leģendārās “dolāru triloģijas” pirmā daļa, kas pasaulei atklāja Klinta Īstvuda raupjo šarmu – vēl pavisam jaunais TV vesternu aktieris un angliski praktiski nerunājošs režisors kopā radīja sprādzienbīstamu kombināciju, par pamatu ņemot Akiras Kurosavas “Yojimbo”. Pirms filmas – kinoprojekta “Spektrs” veidotāju ievadvārdi. BIĻETES.

 

Piektdiena, 16. Septembris, 18:00
“For a Few Dollars More” (“Per qualche dollaro in più”)
Itālija/Spānija/Vācija, 1965. gads

Par dažiem dolāriem vairāk, For a Few Dollars MoreMonko (Klints Īstvuds) ir atlīdzību mednieks, kurš medī nežēlīgo El Indio un viņa rīkļuravēju bandu. Meklējumu laikā viņš satiek vēl vienu atlīdzību mednieku, pulkvedi Daglasu Mortimeru (Lī Van Klifs), un viņi nolemj uz laiku apvienoties, lai notvertu El Indio. Procesa laikā abi neuzticās viens otram, kas noved pie dažādām negaidītām, bet vienmēr saspringtām situācijām… jo neviens no viņiem nav tas, par ko uzdodas…

Serdžio Leones spagetti-triloģijas otrajā filmā Īstvudam pievienojas ne mazāk leģendārais prēriju bieds Lī Van Klifs. Pirms filmas – kinoprojekta “Spektrs” veidotāju ievadvārdi. BIĻETES.

 

Piektdiena, 30. Septembris, 18:00
“The Good, the Bad and the Ugly” (“Il buono, il brutto, il cattivo”)
Itālija/Spānija/Vācija, 1966. gads.

Labais, ļaunais un riebīgais, The Good the Bad and the UglyASV Pilsoņu karš. Trīs savstarpēji nesaistīti un ļoti atšķirīgi blēži uzzin par apslēptu Konfederācijas zeltu. Laikā, kad uzticēties nevar nevienam, kā tikai pulkvedim Koltam, viņiem ir jāapvieno savi spēki, lai kara laikā šķērsotu valsti pēc kārotajiem dārgumiem… pat ja katram no tiem ir skaidrs, ka tie tiks tikai vienam no viņiem.

Kventina Tarantino un mūsu visu mīļākā filma atgriežas uz lielā ekrāna vienā unikālā seansā, restaurētā režisora versijā! Pirms filmas – režisora un vesternu eksperta Roberta Kuļenko ievadlekcija (30 min). BIĻETES.

 

Īpašie “Gauso rietumu” (“Slow West”) seansi – datumi tiks izziņoti atsevišķi!

Gausie rietumi, Slow WestIr 19. gadsimts. Sešpadsmitgadīgais Džejs no Skotijas ir devies uz Ameriku, lai uzmeklētu savu pirmo mīlestību Rozu. Jaunekli savā paspārnē paņem Silass Selleks, noslēpumains un pieredzējis ceļotājs. Abi kopā dodas uz mežonīgajiem rietumiem, un, izrādās, sapņotājam un ciniķim ir vienam no otra ko pamācīties.

Ja Vess Andersons un Kventins Tarantino kopā uzņemtu filmu, tad šis varētu būt viņu sadarbības rezultāts: ekscentrisks vesterns, ko vienādās daļās veido romantika, piedzīvojumi, apšaudes un melnais humors! Režisora, kādreizējā The Beta Band mūziķa Džona Maklīna pilnmetrāžas debija ir saņēmusi ievērojamā neatkarīgā kino festivāla Sandensas žūrijas balvu un kvēlas kritiķu atsauksmes par izdomas bagāto klasiskā vesterna žanra interpretāciju. Galvenajās lomās Maikls Fasbenders un Kodijs Smits-Makfī.