Svētdien, 15. maijā, 16:00 koncertzālē “Lielais dzintars”!
Biļetes jau pieejamas: http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/11277

Filmas pamatā ir nemirstīgais stāsts par Romeo un Džuljetu, pārnests pagājušā gadsimta 40to/50to gadu Ņujorkā. Manhetenas ielās savā starpā karo divas ielu bandas, Džeti un Haizivis. Tonijs ir Džetu loceklis un bandas vadoņa Rifas labākais draugs. Marija ir puertorikāņu Haizivju barveža māsa. Abi iemīlas viens otrā par spīti apkārt valdošajam rasismam un savstarpējam naidam, taču viņu mīlestībai nav lemts ilgs mūžs…

Režisora Roberta Vaiza pirmā izvēle Tonija lomai bija Elviss Preslijs, bet Marijas loma piedāvāta Odrijai Hepbernai, kura no tās atteicās grūtniecības dēļ. Stāsta Brodvejas versija sākotnēji bijusi plānota kā stāsts par katoļu puisi un ebreju meiteni, ar nosaukumu “East Side Story”, taču pēc puertorikāņu imigrācijas buma galveno varoņu nacionalitātes tika mainītas, lai precīzāk atspoguļotu tā laika sabiedrībā valdošās noskaņas.

Filmēšanas laikā aktieri novalkāja 200 kurpju pārus, iztērēja 45 kg make-up, saplēsa 27 bikses un izpildīja 30 dažādus muzikālos numurus. Aktieri no savstarpēji konfliktējošām bandām filmēšanas laikā bieži vien izjokoja viens otru, tā uzturot pareizo atmosfēru filmēšanas laukumā. Filmēšanas laukumā pastāvīgi uzturējās arī pavisam īstu Ņujorkas ielu bandu pārstāvji, kurus filmas režisors Roberts Vaizs bija nolīdzis autentiskuma uzturēšanai. 

Filma saņēmusi 10 (!) “Oscar” balvas – “Labākā filma”, “Labākais otrā plāna aktieris”, “Labakā otrā plāna aktrise”, “Labākais režisors”, “Labākais operatora darbs”, “Labākās dekorācijas”, “Labākie kostīmi”, “Labākā skaņa”, “Labākā montāža” un “Labākā oriģinālmūzika”!