Režisors: Mels Stjuarts
Galv. lomās: Džīns Vailders, Pīters Ostrums, Džeks Albertsons, Džūlija Douna Kola
ASV, 1971. gads, 100 min.

LAIMA kopā ar kinoprojektu “Spektrs” īpašā brīvdabas kino seansā piedāvā vienu no visu laiku slavenākajām ģimenes filmām, klasisko “Villijs Vonka un šokolādes fabrika” (“Willy Wonka and the Chocolate Factory”)!

Čārlijs Bakets ir nabadzīgs puika, kura ģimene knapi savelk kopā galus. Dažādu sakritību rezultātā Čārlijs iegūst Zelta biļeti ceļojumam uz visas pasaules bērnu sapņu vietu – Villija Vonkas šokolādes fabriku! Kopā ar citiem bērniem un paša Vonkas pavadībā viņš ceļo caur visiem šokolādes tapšanas posmiem, taču viens pa vienam bērni sāk pazust un izrādās, ka gan Vonkam, gan arī pašam Čarlijam ir kādi noslēpumi, kurus viņi negrib izpaust apkārtējiem…

Balstīta uz slavenā britu rakstnieka Roalda Dāla (“Fantastiskais Lapsas kungs”, “Džeimss un milzu persiks”, “Matilde”) tāda paša nosaukuma bērnu grāmatu, rakstnieks pats sarakstīja arī filmas scenāriju. Sākotnēji iecerēta kā vēl viena ģimenes filma un izlaista 1971. gadā, “Villijs Vonka un šokolādes fabrika” negaidīti kļuva daudz populārāka, kā tās autori bija iecerējuši. To veicināja vairāku elementu veiksmīga sinerģija – mazliet tumšāks un spraigāks oriģinālmateriāls (Roalds Dāls vienmēr uzskatīja savus gados jaunos lasītājus par maziem pieaugušajiem, nevis lieliem bērniem), leģendārais komiķis Džīns Vailders, kurš burtiski izkusa Villija Vonkas lomā (aktierim tā ir viena no mīļākajām un arī populārākajām) un, visbeidzot, džeza leģendas Semija Deivisa juniora dziesma “The Candy Man”, kura ir dzirdama filmā un izpelnījās masīvu radiostaciju rotāciju.

Drīz vien ASV filma kļuva par īstu mūsdienu klasiku un vismaz pāris reizes gadā tiek demonstrēta pa TV, to no galvas zin vairākas skatītāju paaudzes un starp tās faniem ir režisors Tims Bērtons (“Alise brīnumzemē”, “Edvards-šķērrocis”) un aktieris Džonijs Deps – abi 2005. gadā apvienoja spēkus filmas rīmeikam.